Περιβαλλοντική εκπαίδευση 2020-21

Οι περιβαλλοντικές δράσεις στον καιρό της πανδημίας!

Η ανασκόπηση των φετινών μας δράσεων σε ένα σύντομο βίντεο.

Μια ακόμη διάκριση για τη συμμετοχή μας στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα ``Οικολογικά Σχολεία``

Συμμετέχοντας για 4η συνεχόμενη χρονιά στο Παγκόσμιο Εκπαιδευτικό Δίκτυο “Οικολογικά Σχολεία” (Eco – Schools) βραβευτήκαμε από την Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Φύσης για τις περιβαλλοντικές δράσεις μας το 2020-21.

Εγκρίθηκαν τα 2 νέα μας προγράμματα για το 2020-21!

Η Δ.Δ.Ε. Α΄Αθήνας ενέκρινε τα 2 νέα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του σχολείου μας. Παρά τις πρωτοφανείς δυσκολίες που βιώνουμε και στα σχολεία μας, όπως σε όλη την κοινωνία, λόγω της πανδημίας, η Περιβαλλοντική Εκπαίδευση συνεχίζεται με μεγάλη συμμετοχή και πρωτότυπες ψηφιακές-διαδικτυακές δράσεις των μαθητών!

Οι δράσεις ανακύκλωσης στο σχολείο άρχισαν ξανά!

Επιστρέφουμε στην…κανονικότητα και στην αγαπημένη μας δράση ανακύκλωσης συγκεντρώνοντας ανακυκλώσιμα υλικά στους ειδικούς κάδους Ανακύκλωσης που έχουμε δημιουργήσει στο σχολείο μας.